Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Risale-i Nur
Risale-i Nur Dersleri, Bediüzzaman Said Nursi, Nura Sadakat

Üstadin Ceylan Ağabeye Tavsiyesi; Üç Maddeyi İyi Bil!

  • 05 Kasım 2012
  • 0 YORUM
  • 1.503 KEZ OKUNDU

”Ceylan zaman naziktir. Nurların faaliyeti vaktinde çok dikkat lazımdır. Nura ve bizim nurların selameti ve münafıkların şerrinden kurtulması için şu üç maddeyi bil.”

”Ceylan zaman naziktir. Nurların faaliyeti vaktinde çok dikkat lazımdır. Nura ve bizim nurların selameti ve münafıkların şerrinden kurtulması içinşu üç maddeyi bil.”

Birincisi:İktisada tam riayet etmek lazımdır. Ta validen ve baban sana gücenip Hizmeti Nuriye’ye zarar gelmesin. Dükkancılık eder mertlik etmez. On paraya dikkat eder. Mal senin değil ikram etsen caiz değil.

İkincisi: Şimdilik nazarı dikkatini kendine celbetmeye ve gösteriş yapmaya çalışma. Senin elindeki nur emanetlerine zarar gelmesin.Hevesatını, faidesiz eğlenceleri bırak. Hizmeti Nuriye’nin sana verdiği zevkler yeter.

Üçüncüsü: Bizi görmek için buraya gelenlerden herkese açılmamak lazım. Sırlarımızı bildirmek ya saf ya deli veya kurnaz veya aptal bulunabilir. İfşa eder, habbeyi kubbe yapar. Ondan münafıklar ve casuslar istifade eder. Hususan bu kasabada daha çok dikkat ve ihtiyat lazımdır.”

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ